Amphenol LTW BU-12PMMP-LC7001
Circular Connector, Standard (B) Series, Panel Mount Plug, 12 Contacts, PCB Pin, Bayonet
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Amphenol LTW BU-12PMMP-LC7001.
Component Distributors Inc.
Datasheet1 pagina10 anni fa
Farnell
Electro Sonic
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+81.70%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2015-09-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Connector Accessory, 0.071in Max Cable Dia, Contact, Copper Alloy
Connector Accessory, 0.0866in Max Cable Dia, Contact, Copper Alloy
EatonRM24W3K
Connector Accessory, 0.035in Min Cable Dia, 0.063in Max Cable Dia, Contact, Copper Alloy
Amphenol AerospaceM39029/58-365
Circular Connector Contact, MIL-DTL-38999, Pin, Crimp, 12 AWG, 14 AWG
Amphenol Aerospace10-407552-055
38999 I Ii Con 22M Pin Pcb Rohs Compliant: Yes |Amphenol Industrial 10-407552-055
ITT / Cannon121583-0000
Circular DIN Connector, 4 Contact(s), Female, Cable Mount, Crimp Terminal, Plug
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol LTW BU-12PMMP-LC7001 fornite dai suoi distributori.
Ceres Circular Connector, Standard Size, Plastic, 2A, 12 pins (CNC Pin), Male Connector, Male Contact, Circular, 5/8"-27 UNS, 2 Points Lock, PCB 180°, Receptacle, Front Fastened, IP67 Unmated