Amphenol Industrial PT06A-10-6SW
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 6 POS Solder ST Cable Mount 6 Terminal 1 Port
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Amphenol Industrial PT06A-10-6SW.
IHS
Datasheet52 pagine4 anni fa
Newark
JRH Electronics
Farnell
PCX
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date1998-12-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Amphenol IndustrialPT06E-10-6P
Circular Connector, PT Series, Straight Plug, 6 Contacts, Solder Pin, Bayonet, 10-6
Amphenol IndustrialPT06W-10-6S
Circular Connector, PT Series, Straight Plug, 6 Contacts, Solder Socket, Bayonet, 10-6
Amphenol IndustrialPT06E-10-6P(470)
Circular MIL Spec Connector 6P Size 10 Pin Plug Strt Strain Relief
Amphenol IndustrialPT06A-10-6PW(SR)
MIL Series Connector, 6 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Plug
Amphenol IndustrialPT06E-10-6P(SR)
connector, metal circular, str plug w/cable clamp, size 10, 6 #20 solder pin contact
Circular Connector, 6 Contact(s), Male, Solder Terminal, Plug
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Industrial PT06A-10-6SW fornite dai suoi distributori.
MIL Series Connector, 6 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Plug
Circular MIL Spec Connector 6P Size 10 Straight Socket Plug
Circular Connector Plug, Size 10, 6 Position, Cable; Rango De Producto:Mil-C-26482 Series I; Género:Macho; Núm. De Contactos:6; Contacto, Género:Hembra; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable; Conector, Montaje:Montaje De Cable |Amphenol Industrial PT06A10-6SW