Amphenol Communications Solutions SFW16S-2STE1LF
1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 16 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF
Schede tecniche e documenti
JRH Electronics
Datasheet8 pagine18 anni fa
Farnell
element14 APAC
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.05%
Introduction Date2000-05-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Ffc/Fpc Connector, 13 Contact(S), 1 Row(S), Female, Straight, 0.039 Inch Pitch, Surface Mount
Ffc/Fpc Connector, 14 Contact(S), 1 Row(S), Female, Straight, 0.039 Inch Pitch, Surface Mount
Ffc/Fpc Connector, 15 Contact(S), 1 Row(S), Female, Straight, 0.039 Inch Pitch, Surface Mount
TE Connectivity / AMP6-520415-6
Conn FFC Connector SKT 16 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Tray
TE Connectivity6-520315-4
Conn FFC Connector SKT 14 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
TE Connectivity / AMP7-520315-0
Conn FFC Connector SKT 20 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions SFW16S-2STE1LF fornite dai suoi distributori.
16 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical - 1 Sided 0.039 (1.00mm) Su
Conn FFC/FPC Connector SKT 16 POS 2mm Solder ST SMD T/R
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 16 Contacts, Receptacle, FCI SFW-S Series
-55閳╁剤+105閳 16P Single-sided contact points/Vertical Standing paste 1mm Plugin,P=1mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS
FFC/FPC CONNECTOR, 16 POSITION, 1ROW; Pi; FFC/FPC CONNECTOR, 16 POSITION, 1ROW; Pitch Spacing:1mm; No. of Contacts:16Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:SFW-S Series; Contact Termination Type:Surface Mount; Contact Position:Top; No. of Rows:1 Row; No. of Rows:1Rows