Amphenol Communications Solutions SFW12S-2STE1LF
1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 12 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet8 pagine18 anni fa
Master Electronics
Farnell
Arrow Electronics
_legacy Avnet
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.74%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Amphenol Communications SolutionsSFW12R-1STE9LF
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 12 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R, Surface Mount
Amphenol Communications SolutionsSFW12R-2STE1LF
FFC/FPC Connector Socket 12 Position 1 mm Solder Right Angle Surface Mount Emboss T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW12R-1STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Automotive T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Easy-On T/R
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, Easy-On 52207, Surface Mount
Conn FFC Connector SKT 12 POS 1mm Solder ST SMD T/R
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions SFW12S-2STE1LF fornite dai suoi distributori.
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 12 Contacts, Receptacle, FCI SFW-S Series, Surface Mount
CONN FFC FPC VERT 12POS 1MM SMD / 12 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical - 1 Sided 0.039" (1.00mm) Surface Mount
CONNECTOR, FFC/FPC, 12POS, 1ROW, 1MM; Pitch Spacing:1mm; No. of Contacts:12Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:FCI SFW-S Series; Contact Termination Type:Surface Mount; Contact Position:-; No. of Rows:1 Row