Amphenol Communications Solutions SFW12R-1STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Schede tecniche e documenti
_legacy Avnet
Datasheet8 pagine16 anni fa
Master Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-11-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Amphenol Communications SolutionsSFW12R-5STE1LF
Amphenol Communications SolutionsSFW12R-2STE1LF
FFC/FPC Connector Socket 12 Position 1 mm Solder Right Angle Surface Mount Emboss T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW12S-2STME1LF
12 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical - 1 Sided 0.039 (1.00mm) Surf
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, Easy-On 52808, Surface Mount
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions SFW12R-1STAE1LF fornite dai suoi distributori.
SFW12R-1STAE1LF-SFWR | Amphenol FCI (Amphenol CS) SFW12R1STAE1LF
SFW12R-1STAE1LF-FFC/FPC CONN ROHS COMPLIANT: YES
FFC/FPC Connector, 12 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Brown Insulator
1.00mm Flex Connector, SFW-R series, 10 Position, Top side Contact, Side Entry Surface Mount ZIF Connector, Lead Free, Selective Gold plated Terminals with Tin-plate Solder-tail.