Amphenol Communications Solutions SFW11S-2STE1LF
1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 11 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF .
Schede tecniche e documenti
Farnell
Datasheet8 pagine18 anni fa
Master Electronics
Newark
Mouser
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-3.69%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2010-02-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Amphenol Communications SolutionsSFW14R-1STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 14 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW8R-2STE1LF
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 8 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R Series, Surface Mount Straight
Amphenol Communications SolutionsSFW8R-1STE1LF
Conn FFC/FPCConnector SKT 8 POS 1mm Solder RA SMD Automotive T/R
TE Connectivity1-1734248-2
FFC/FPC Connector Socket 12 Position 1 mm Solder Straight Surface Mount T/R
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, Easy-On 52207, Surface Mount
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Easy-On T/R
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions SFW11S-2STE1LF fornite dai suoi distributori.
Conn FFC/FPC Connector SKT 11 POS 2mm Solder ST SMD Automotive T/R
Drawer Type -55閳╁剤+105閳 11P Single-sided contact points/Vertical Standing paste 1mm Plugin,P=1mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS
FFC/FPC CONNECTOR, 11 POS, 2 ROW; Series:-; Gender:Receptacle; Pitch Spacing:1mm; No. of Contacts:11; No. of Rows:1; Contact Plating:Tin; FFC / FPC Thickness:0.33mm; Contact Termination:Surface Mount Vertical; Contact Position:Bottom