Amphenol Communications Solutions L717SDDH50POL2RM5
D Subminiature Connector, 50 Contact(s), Male, 0.109 inch Pitch, Solder Terminal, 4-40, Plug
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet4 pagine6 anni fa
Datasheet117 pagine21 anni fa
Master Electronics
JRH Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
CONNECTOR, D-SUB, PLUG, 50POS, PANEL MOUNT , SOLDER
171 ROHS3Compliant 2008 GENERAL PURPOSE Plug, Male Pins Connector UL94V-0 -50C~100C 5A Flash
AmphenolL717HDB44P
Conn High Density D-Sub PIN 44 POS Solder Cup RA Thru-Hole 44 Terminal 1 Port
AmphenolL717HDC62P
D Sub Connector, HD62, High Density, Plug, HD, 62 Contacts, DC, Solder Cup
Conn High Density D-Sub PIN 44 POS Solder ST Thru-Hole 44 Terminal 1 Port
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions L717SDDH50POL2RM5 fornite dai suoi distributori.
D Sub Connector, Standard, Plug, SD Series, 50 Contacts, DD, Solder
Conn D-Subminiature PIN 50 POS 2.76mm Solder ST Thru-Hole 50 Terminal 1 Port
D Sub Conn, Plug, Dd, 50Pos, Solder; D Sub Connector Type:standard; Gender:plug; Product Range:sd Series; No. Of Contacts:50Contacts; D Sub Shell Size:dd; Contact Termination Type:solder; Connector Mounting:through Hole Mount
DSUB, STAMPED SIGNAL 3A, STRAIGHT PCB THRU HOLE, 50 PIN, FLASH GOLD, BRIGHT TIN SHELL+GROUNDING DIMPLES, 4-40 THREADED STANDOFF 6.0MM (0.236"), WITH BOARDLOCK 4.2MM (0.165") / TRAY;