Amphenol Communications Solutions 77313-101-30LF
Conn Unshrouded Header HDR 30 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole BergStik® Bulk
Schede tecniche e documenti
IHS
Trend di 3 mesi:
-1.96%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Amphenol Communications Solutions77313-824-30LF
Conn Unshrouded Header HDR 30 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Poly Bag
Amphenol Communications Solutions77313-118-30LF
Amphenol Communications Solutions67997-130HLF
Header Connector,PCB Mnt,RECEPT,30 Contacts,PIN,0.1 Pitch,PC TAIL Terminal
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions 77313-101-30LF fornite dai suoi distributori.
BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded Header, 2.54 mm Pitch, Vertical, Double Row,Through Hole, 30 Positions
30pin 2.54mm 2 2.54mm Breakaway,Header,Push-Pull 3A 760nm 38.1mm*4.83mm
Board Connector, 30 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator
BERGSTIK | Amphenol FCI (Amphenol CS) 7731310130LF
Male Pin Rectangular Connector
BERGSTIK HDR DR STR-77313-101-
Conn, Header, 30Pos, 2Row, 2.54Mm, Th; Connector Systems:Board-To-Board; Pitch Spacing:2.54Mm; No. Of Rows:2Rows; No. Of Contacts:30Contacts; Contact Termination Type:Through Hole Straight; Product Range:Bergstik 77313 Series Rohs Compliant: Yes |Amphenol Communications Solutions 77313-101-30LF
HEADER, VERT, 30WAY; Series:BergStik; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Rows:2; No. of Contacts:30; Gender:Header; Contact Termination:Solder; Contact Plating:Gold; Contact Material:Phosphor Bronze; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Colour:Black; Connector Type:Board to Board; Connector Type:Board to Board; Contact Material:Phosphor Bronze; Contact Plating:0.76 µm (30 µ") Gold; Current Rating:3A; Flammability Rating:UL 94 V-0; Insulation Resistance:5000Mohm; Lead Spacing:2.54mm; Material:High Temp. Thermoplastic; No. of Ways:30; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-65°C; Row Pitch:2.54mm; Termination Method:Solder; Withstand Voltage:1500V