Amphenol Communications Solutions 72454-010VLF
CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM / Connector Header Surface Mount 10 position 0.100" (2.54mm)
Schede tecniche e documenti
Electro Sonic
Datasheet4 pagine12 anni fa
Arrow Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-3.25%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Parti correlate
TE Connectivity5-146130-4
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 10 Contacts, Surface Mount, AMPMODU Mod II
Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Top Entry SMD Tube
Amphenol Communications Solutions52601-S10-8LF
FCI Quickie Series, Surface Mount PCB Header Plug, 10 Way, 2 Row, 2.54mm PitchFC
Amphenol Communications Solutions54202-G0805LF
Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Top Entry SMD Bag
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 10 Contacts, Surface Mount, TSM Series
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions 72454-010VLF fornite dai suoi distributori.
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Top Entry SMD T/R
10pin 2.54mm 2 2.54mm Header,Push-Pull 1A 760nm SMD,P=2.54mm 20.07mm*8.76mm
Board Connector, 5 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator
Quickie Slimline Header, Wire to Board connector, Surface Mount, Double Row, 10 Positions, 2.54 mm (0.1 in.), Vertical Header 0.76 μm (30 μin.) Gold Mating Plating.
CONNECTOR, HEADER, 10POS, 2ROW, 2.54MM; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:10Contacts; Gender:Header; Product Range:FCI Quickie II 72454 Series; Contact Termination Type:Surface Mount; No. of Rows:2Rows RoHS Compliant: Yes