Amphenol Communications Solutions 71600-030LF
Quickie IDC Receptacle, Wire to Board connector -Double row - 30 Positions - 2.54 mm (0.1 in.)
Schede tecniche e documenti
TME
Datasheet2 pagine8 anni fa
element14 APAC
Master Electronics
Newark
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Amphenol Communications Solutions71600-130LF
TE Connectivity1658621-7
Board Connector, 30 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, IDC Terminal, Receptacle
Amphenol Communications Solutions71600-230LF
TE Connectivity1658620-6
Conn IDC Connector F 26 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Tube
Conn IDC Connector SKT 34 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions 71600-030LF fornite dai suoi distributori.
Conn IDC Connector RCP 30 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Tube
WIRE-BOARD CONNECTOR RECEPTACLE 30 POSITION, 2.54MM; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:30Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:FCI Quickie Series; Contact Termination Type:IDC / IDT; No. of Rows:2Rows RoHS Compliant: Yes