Amphenol Communications Solutions 66900-040LF
Conn IDC Connector RCP 40 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Tube
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet2 pagine7 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Amphenol Communications Solutions71600-640LF
Quickie IDC Receptacle, Wire to Board connector -Double row - 40 Positions - 2.54 mm (0.1 in.)
Amphenol Communications Solutions71600-140LF
TE Connectivity1658619-1
Conn IDC Connector F 40 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Box
TE Connectivity1658621-7
Board Connector, 30 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, IDC Terminal, Receptacle
Conn IDC Connector SKT 50 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions 66900-040LF fornite dai suoi distributori.
Quickie Header, Wire to Board Connector, Standard Dual Beam - Double row - 40 Positions - 2.54 mm (0.1 in.) .
QKE II FEMALE-66900-040LF | Amphenol FCI (Amphenol CS) 66900040LF
Board Connector, 40 Contact(s), 2 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, IDC Terminal, Locking, Blue Insulator, Receptacle
28-30 AWG Receptacle 2.54mm 2 40pin 760nm IDC , 55.37mm
CONN SOCKET IDC 40POS DUAL GOLD