Amphenol Communications Solutions 65801-011LF
CLINCHER RECEPTACLE ASSY-65801-011LF | Amphenol FCI (Amphenol CS) 65801011LF
Schede tecniche e documenti
Electro Sonic
Datasheet7 pagine14 anni fa
Datasheet3 pagine2 anni fa
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-17.03%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date1999-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Amphenol Communications Solutions65801-008LF
Clincher™ Flex Connectors, Receptacle Assembly, Single Row, 8 Positions, 2.54mm (.100in) Pitch.
Amphenol Communications Solutions65801-010LF
CONN FFC FPC RCPT 10POS 2.54MM / 10 Position FFC, FPC Connector Receptacle 0.100" (2.54mm) Free Hanging (In-Line)
Clincher™ Flex Connectors, Receptacle Assembly, Single Row, 9 Positions, 2.54mm (.100in) Pitch.
Sl Ffc/Fpc Opt G Female Tin 10Ckt Rohs Compliant: Yes |Molex 15-38-8100
FFC/FPC Connector, 8 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, IDC Terminal, Locking
FFC/FPC Connector, 8 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, IDC Terminal, Latch
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions 65801-011LF fornite dai suoi distributori.
Clincher™ Flex Connectors, Receptacle Assembly, Single Row, 11 Positions, 2.54mm (.100in) Pitch.
Conn Clincher RCP 11 POS 2.54mm IDT ST Cable Mount Tray
FFC/FPC Connector, 11 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, IDC Terminal, Locking, Blue Insulator, Receptacle
CONN RCPT 11POS 2.54MM VERT TIN
L-845/722 Hex Wrench Installation Tool
CLINCHER RECEPTACLE 11 position
CLINCHER RECEPTACLE ASSY-TIN <CA
FFC/FPC CONNECTOR, RECEPTACLE 11 POSITION 1ROW; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:11Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:Clincher Series; Contact Termination Type:IDC / IDT; Contact Position:-; No. of Rows:1 Row RoHS Compliant: Yes
SOCKET, IDC, PLANAR, 11WAY; Connector Type:FFC / FPC; Series:Clincher; Gender:Receptacle; No. of Contacts:11; Connector Mounting:Cable; Contact Plating:Tin; Contact Material:Copper; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Approval Bodies:UL, CSA; Colour:Blue; Connector Mounting Orientation:Cable; Connector Type:FFC/FPC; Contact Material:Copper Alloy; Contact Plating:Tin; Contact Resistance:15mohm; Current Rating:2A; De-mating Force:0.3N; External Width:2.54mm; Housing Type:Polypropylene UL94V-0; Insulation Resistance:5000Mohm; Lead Spacing:2.54mm; Mating Force:3N; Mounting Type:Cable; No. of Mating Cycles:100; No. of Ways:11; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-65°C; Pitch Spacing:2.54mm; Termination Method:IDC; Withstand Voltage:500V