Amphenol Communications Solutions 20021111-00012T4LF
Pin Header, Vertical, Board-to-Board, 1.27 mm, 2 Rows, 12 Contacts, Through Hole Straight
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet2 pagine9 anni fa
Upverter
Electro Sonic
Farnell
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-49.51%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2010-01-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Amphenol Communications Solutions20021112-00012T4LF
Pin Header, Right Angle, Board-to-Board, 1.27 mm, 2 Rows, 12 Contacts, Through Hole Right Angle
Amphenol Communications Solutions20021112-00010T4LF
Pin Header, Right Angle, Board-to-Board, 1.27 mm, 2 Rows, 10 Contacts, Through Hole Right Angle
Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 1.27mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Layer
Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 1.27mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk
Board to Board & Mezzanine Connectors .050 x .100 Variable Post Height Micro Terminal Strip
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions 20021111-00012T4LF fornite dai suoi distributori.
Conn Unshrouded Header HDR 12 POS 1.27mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Tube
Minitek127®, Board to Board connector, Unshrouded Vertical Header, Through Hole, Double Row, 12 Positions, 1.27mm (0.050in) pitch.
Board Connector, 12 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.05 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator, Receptacle
Tin 125V 1A Direct Insert Policy 2.5mm 12P 3.05mm -55閳╁剤+125閳 2.3mm 1.27mm Double Row Copper Alloy Black 1.27mm Plugin,P=1.27mm Pin Headers ROHS
BOARD-BOARD CONNECTOR, HEADER, 12 POSITION, 2ROW; Pitch Spacing:1.27mm; No. of Contacts:12Contacts; Gender:Header; Product Range:FCI Minitek127 20021111 Series; Contact Termination Type:Through Hole; No. of Rows:2Rows RoHS Compliant: Yes
Pin header THT straight Temperature range: -40 ... +85 °C Combustibility class: UL 94 V-0 Connection principle: Board-Board Contact material: CuNi+Au 0.25 um Gender of contacts: Male Housing Material: Thermoplastic Pitch: 1.27 mm Series: Minitek 127 Poles: 12 Rated current: 1 A