Amphenol Advanced Sensors TK95F202WN
NTC epoxy coated interchangeable thermistor 2KOhm WireLead
Schede tecniche e documenti
Farnell
Datasheet4 pagine9 anni fa
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2019-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Advanced Sensors TK95F202WN fornite dai suoi distributori.
NTC Thermistor, 2000ohm, Chassis Mount
Thermistor NTC 2K Ohm 2-Pin Wire Bulk
Epoxy coated, insulated leads, 2K 0.2 C from 0 -70 C
2k鎯 75mW 鍗0.2閳 NTC Thermistors ROHS
NTC THERMISTOR, 2KOHM, FREE HANGING; Thermistor Type:Bead; Resistance (25°C):2kohm; Product Range:TK95 Series; B-Constant:-; B-Constant Tolerance:-; Probe Material:-; Lead Length:69mm; Operating Temperature Min:0°C; Qualification:- RoHS Compliant: Yes