Amphenol Advanced Sensors EC95F502V
Epoxy Coated, 0.008"od Leads, 5K 0.1 C From 0 C-70 C/Bulk |Amphenol Advanced Sensors EC95F502V
Datasheet4 pagine9 anni fa
Newark
Component Distributors Inc.
Mouser
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Epcos 5kOhms 60mW Measurement NTC Thermistor; 15s; 2.41 (Dia.) x 6.5mm
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Advanced Sensors EC95F502V fornite dai suoi distributori.
NTC Thermistor, 5000ohm, Through Hole Mount
Thermistor NTC 5000Ohm Wire Lead
NTC Chip,Interchangeable,5Kohm,0/+70DegC,Leaded
THERMISTOR NTC 5KOHM 3969K BEAD
NTC Thermistors 5kOhms, +-1C Epoxy Coated
INTERCHANGEABLE CHIP ± .1°C (0°C 0 70°C)