Intel / Altera 5M40ZE64C5N
CPLD MAX® V Family 32 MacroCells 118.3MHz 1.8V 64-Pin EQFP EP Tray
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Intel / Altera 5M40ZE64C5N.
IHS
Datasheet166 pagine15 anni fa
Augswan
element14 APAC
Arrow Electronics
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Malaysia, Taiwan, USA, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.55
Introduction Date2011-05-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Intel / Altera5M80ZE64C5N
CPLD MAX® VFamily 64Macro Cells 118.3MHz 1.8V 64-Pin EQFP EP Tray
Descrizioni
Descrizioni di Intel / Altera 5M40ZE64C5N fornite dai suoi distributori.
MACROCELL Active Surface Mount OTHER CPLD 85C 1kB 1.89V 7.5ns
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 8SOIC
Cpld, Max V, 40 Le, 64Eqfp; Cpld Type:Flash; No. Of Macrocells:32; No. Of I/O's:54I/O's; Logic Case Style:Qfp; No. Of Pins:64Pins; Frequency:118.3Mhz; Supply Voltage Min:1.71V; Supply Voltage Max:1.89V; Propagation Delay:7.5Ns; Rohs Compliant: Yes |Altera 5M40ZE64C5N