Altech RUC-2052-26-5120
Industrial relay, DPST(2NO>3mm) 120VAC coil, 16A, 250VAC/24VDC
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-12-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Altech RUC-2052-26-5120 fornite dai suoi distributori.
RELAY GEN PURPOSE DPST 16A 120V / General Purpose Relay DPST-NO (2 Form A) 120VAC Coil Socketable
440V@AC 120V 16A Two groups normally open: 2A (double pole single throw - normally open) SOCKETABLE Power Relays ROHS