Altech 56.OA69.2400N
Altech 56.OA69.2400N Safety Relay, 2 Output Contacts, 19.2- 38.4V, TUV/ UL/ cUL
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Altech 56.OA69.2400N.
IHS
Datasheet52 pagine6 anni fa
Master Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Altech 56.OA69.2400N fornite dai suoi distributori.
SAFETY RELAY, OA5669,24V, 2CO CONTACTS, AGNI10+.2UMAU, IP40
Safety Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.029A (Coil), 38.4VDC (Coil), 700mW (Coil), 8A (Contact), 250VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output
Altech Safety Relay OA/OW 5669 with Output Contacts 2 and Rated Voltage of 24V. Voltage Range 19.2- 38.4V and Protection Rating of OA Version: IP 40, flow solder proof OW Version: IP 67, washable. Coil Resistance (10%)-> 820Ω