Abracon AB-3.6864MHZ-B2
Crystal, Standard, 3.6864 MHz, Through Hole, 11.5mm x 5mm x 13.46mm, 100 ppm, 18 pF, 20 ppm, AB
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Abracon AB-3.6864MHZ-B2.
IHS
Datasheet4 pagine7 anni fa
Sager Electronics
Mouser
Electro Sonic
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+89.19%
Supply Chain
Country of OriginSouth Korea
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.30
Introduction Date2018-10-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 3.579545MHz Nom
Crystal 3.6864MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 180Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole Bulk
Crystal 4MHz ±20ppm (Tol) ±100ppm (Stability) 18pF FUND 100Ohm 2-Pin HC-49/U Thru-Hole
Descrizioni
Descrizioni di Abracon AB-3.6864MHZ-B2 fornite dai suoi distributori.
Crystal 3.6864MHz ±20ppm (Tol) ±100ppm (Stability) 18pF FUND 200Ohm 2-Pin HC-49/U Thru-Hole Bulk
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 3.6864MHz Nom
CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF THROUGH HOLE; Frequency:3.6864MHz; Frequency Tolerance:± 20ppm; Load Capacitance:18pF; Operating Temperature Range:-20°C to +70°C; Crystal Mounting Type:Through Hole; Crystal Case Type:HC-49/U; No. of Pins:2
Crystal, 3.6864Mhz, 18Pf, Hc-49U; Frequency Nom:3.6864Mhz; Crystal Case:Through Hole, 11.5Mm X 5Mm; Frequency Stability +/-:100Ppm; Load Capacitance:18Pf; Frequency Tolerance +/-:20Ppm; Product Range:Ab Series; Esr:200Ohm Rohs Compliant: Yes |Abracon AB-3.6864MHZ-B2