XP Power JCK3024S12
Module DC-DC 1-OUT 12V 2.5A 30W 6-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour XP Power JCK3024S12.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 4 ans
TME
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+89.29%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-01-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Murata Power SolutionsUHE-12/2500-D24-C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 2.5A 30W 6-Pin Case C-32
XP PowerJCM1524S12
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid
XP PowerJCD0424S12
Isolated Through Hole DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, DIP, 2:1, 4 W, 1 Output, 12 V
Murata Power SolutionsNDS6S2412C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 0.5A 6W 7-Pin
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 0.42A 5W Medical 8-Pin PDIP Tube
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 0.625A 7.5W Medical 8-Pin Metal DIP Tube
Descriptions
Descriptions de XP Power JCK3024S12 fournies par ses distributeurs.
DC/DC CONVERTER, 30W 2X1" SINGLE O/P; No. of Outputs: 1 Output; Output Power Max: 30W; Output Voltage - Output 1: 12V; Output Current - Output 1: 2.5A; Output Voltage - Output 2: -; Output Current - Output 2: -; Output Voltage
Dc-Dc Converter, Iso Pol, 1 O/P, 30W, 2.5A, 12V; Power Supply Applications:Ite; Dc/Dc Converter Type:Dip; Input Ratio:2:1; Output Power Max:30W; No. Of Outputs:1 Output; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:2.5Arohs Compliant: Yes |Xp Power JCK3024S12
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Current 1 A = 2.5 / Adjustable Output Voltage Min. V = 10.8 / Adjustable Output Voltage Max. V = 13.2 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 30 / Input Voltage Min. V = 18 / Input Voltage Max. V = 36 / Mounting Type = Through Hole / Termination Type = PCB Pins / Efficiency % = 92 / Ripple & Noise (V) mV = 100 / Protection Type = Over Current Protection / Protection Type = Over Voltage Protection / Protection Type = Short Circuit Protection / Insulation Voltage kV = 1.6 / MTBF h = 430000 / Length mm = 50.8 / Width mm = 25.4 / Height mm = 10.2 / Warranty = 3 Years