Vishay SL054R003
NTC Thermistor; Thermistor Type: NTC; Res
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay SL054R003.
Vishay
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Sager Electronics
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.86%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2025-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
VishaySL154R008
NTC Thermistor, 40J, 4ohm, Through Hole Mount
Inrush current limiters include PTC and NTC Thermistors.
TE ConnectivityRXEF020
PTC Resettable Fuse 0.2A(hold) 0.4A(trip) 72V 0.41W 2.2s 1.83Ohm Radial 7.4 X 3mm Bag
TE ConnectivityLVR025K
LVR Series 240 V 0.25 A 3.8 x 18.8 x 9.6 mm Radial PolySwitch Resettable Device
Descriptions
Descriptions de Vishay SL054R003 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, 4ohm, Through Hole Mount
Vishay ICL 4R 20% 3A 6MM
Ntc Thermistor; Product Range:Miniamp Sl05 Series; Disc Size:5Mm; Resistance (25°C):4Ohm; Approvals:-; Maximum Energy Rating At 25°C:5J; Maximum Steady State Current At 25°C:3A; B-Constant:3000K; Dissipation Constant:5Mw/°C Rohs Compliant: Yes |Ametherm SL05 4R003