Vishay PR03000201509JAC00
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 15ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay PR03000201509JAC00.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
Newark
element14 APAC
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+14.65%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT15R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT15R0
RSMF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 15Ohm 2W
TE ConnectivityROX3SJ15R
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 15Ohm 3W
Descriptions
Descriptions de Vishay PR03000201509JAC00 fournies par ses distributeurs.
RESISTOR;METAL FILM;RES 1.5 OHMS;PWR-RTG 3 W;TOL 5%;AXIAL;CERAMIC HOUSED;CUTTAPE
PR03 Series Ø5.2 x 16.7 mm 3 W 15 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Axial FIXED RESISTOR PR03 0.205Diax0.657L 5.20mmx16.70mm 3W 15Ohm ±250ppm/C
RES, 15R, 3W, 750V, METAL FILM, AXIAL;
Resistor Dimensions body ø x L: 5.2 x 19.5 mm Resistance technical notation: 15R Temperature range: -55 ... 155 °C Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 3 W Rated voltage: 750 V Resistance: 15 Ohm
RESISTOR, METAL FILM, 15 OHM, 3 W, ± 5%;; RESISTOR, METAL FILM, 15 OHM, 3 W, ± 5%; Resistance:15ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:3W; Voltage Rating:750V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded