TE Connectivity CPF0805B10RE
Res Thin Film 0805 10 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
Datasheet3 pagesIl y a 16 ans
element14 APAC
JRH Electronics
TE Connectivity
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-7.07%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
TraceParts
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP6-2176094-3
10 ohm, Surface Mount Precision Resistor, Thin Film, 0805, .25 W, .1 %, 25 ppm/C
PanasonicERJ3EKF10R0V
Res Thick Film 0603 10 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-XGNJ100Y
Res Thick Film 01005 10 Ohm 5% 0.031W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 10 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
Res Thick Film 1206 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity CPF0805B10RE fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 10ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CPF Neohm 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.1W 1/10W 10Ohm ±25ppm/C
Surface Mount Resistors, Precision Resistor, 2 Termination, 0805, Taped & Reeled, .1 %, Thin Film, Resistance Class Up to 1kΩ, 10 Ω, .1 W, ±25 ppm/°C
CPF 0805 10R 0.1% 25PPM 5K RL Resistance Value: 10 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 10 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF0805B10RE | Internal Number: 2-1614883-3 | TE Connectivity | NEOHM