TE Connectivity 3631B220ML
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 1KHz Ferrite 2.3A 0.062Ohm DCR T/R
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TE Connectivity 3631B220ML.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Electro Sonic
Sager Electronics
TE Connectivity
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-71.99%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 1KHz 21Q-Factor Ferrite 2.3A 0.062Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 1.9A 0.082Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENLK2125220M-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 22uH 20% 1MHz 30Q-Factor Ferrite 0.005A 0.9Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 22uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4131
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 1KHz Ferrite 1.9A 70.9mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 2A 77.2mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 1KHz 19Q-Factor Ferrite 2.4A 0.095Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 1KHz Ferrite 1.9A 0.07092Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 2.9A 0.0681Ohm DCR 3939 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 2.4A 53.8mOhm DCR Blister T/R
Descriptions
Descriptions de TE Connectivity 3631B220ML fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 1 Element, SMD
FIXED IND 22UH 2.3A 62 MOHM SMD
CHOKE, SMD, SHIELDED, 22UH; Inductance:22µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.062ohm; DC Current Rating:2.3A; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Core Material:Ferrite; DC Current Max:2.3A; Inductance Measurement Frequency:1kHz; Inductor Type:Choke; Operating Temperature Max:80°C; Operating Temperature Min:-20°C; Package / Case:SMD; Resistance:0.062ohm; Termination Type:SMD; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%
3631B 22UH 20% FIO Inductance: 22 µH Current Rating (Max): 2300 mA DC Resistance: .062 Ω Inductor Quality Factor: 30 Passive Component Tolerance: 20 % Power Inductor | 22 µH 2300 mA .062 Ω | Part Number: 3631B220ML | Internal Number: 1625812-4 | TE Connectivity | Sigma