TDK-Lambda PXE30-24D15
DC-DC Converters, Power module type, Dual Output, Output: 30W, ±15V, Isolated type
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK-Lambda PXE30-24D15.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 3 ans
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
TDK-Lambda
Sager Power Systems
X-ON
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-01-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusCURRENT/AVAILABLE (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Recom PowerRP15-2412DA
15W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 1 x1 1.6kV reg 2; V. In: 18-36; V. Out: +/-12; mA. Out: +/-625
Recom PowerRP15-2415DA
15W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 1 x1 1.6kV reg 2; V. In: 18-36; V. Out: +/-15; mA. Out: +/-500
Recom PowerRP15-2415DA/P
Module DC-DC 24VIN 2-OUT 15V/-15V 0.667A/-0.667A 20W 5-Pin
Murata Power SolutionsBWR-15/575-D24A-C
Module DC-DC 24VIN 2-OUT 15V/-15V 0.575A 17W 6-Pin Case C-14
Advanced EnergyAEE01AA36-LS
DC-DC Regulated Power Supply Module, 2 Output, 15W, Hybrid
Descriptions
Descriptions de TDK-Lambda PXE30-24D15 fournies par ses distributeurs.
Module DC-DC 24VIN 2-OUT 15V/-15V 1A/-1A 30W 7-Pin
DC-DC Regulated Power Supply Module, 2 Output, 30W
Isolated DC/DC Converters 30W 18-36Vin +/-15Vo ut +/-1A
300KHz DC,Fixed 2 15V 36V 18V 50.8mm*40.6mm*8.6mm
30W 18-36VDC +/-15V@1A 2.0 x 1.6 x 0.4
Dc-Dc Converter, 15V/-15V, 1A/-1A; Power Supply Applications:Ite; Dc/Dc Converter Type:Dip; Input Ratio:2:1; Output Power Max:30W; No. Of Outputs:2 Output; Output Voltage - Output 1:15V; Output Current - Output 1:1A; Width:40.6Mm Rohs Compliant: Yes |Tdk-Lambda PXE30-24D15