TDK-Lambda CCG6-24-12DF
Isolated Through Hole DC/DC Converter, ITE & Industrial, DIP, 4: 1, 6 W, 2 Output, 12 V
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK-Lambda CCG6-24-12DF.
Newark
Datasheet5 pagesIl y a 4 ans
Electro Sonic
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+33.60%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusCURRENT/AVAILABLE (Last Updated: 8 months ago)
Descriptions
Descriptions de TDK-Lambda CCG6-24-12DF fournies par ses distributeurs.
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 6W 24Vin 12Vout Dual DIP
DC-DC Regulated Power Supply Module
DC-DC Converters, PCB mount, Dual Output, Output: 6W, ±12V, Isolated type
DC-DC CONVERTER, DUAL OUT, 6W, 9-36VIN, +-12VOUT, 0.25A, TH, CCG SERIES
DC-DC CONVERTER, 12V/-12V, 0.25A/-0.25A ROHS COMPLIANT: YES
TDK-Lambda CCG6-24-12DF DCDC转换器
直流-直流 转换器, 12V/-12V, 0.25A/-0.25A;
Outputs = 2 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Current 1 mA = 250 / Output Voltage 2 V = -12 / Output Current 2 mA = 250 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 6 / Input Voltage Min. V = 9 / Input Voltage Max. V = 36 / Mounting Type = Through Hole / Termination Type = PCB Pins / Package Type = DIP / Efficiency % = 88 / Ripple & Noise (V) mV = 200 / Protection Type = Over Current Protection / Protection Type = Over Voltage Protection / Protection Type = Over Temperature Protection / Insulation Voltage kV = 2 / MTBF h = 4000000 / Length mm = 19 / Width mm = 12.4 / Height mm = 11.5 / Warranty = 5 Years