STMicroelectronics STM32L152CCU6
Ultra-low-power ARM Cortex-M3 MCU with 256 Kbytes Flash, 32 MHz CPU, USB, 2xOp-amp
IHS
Datasheet136 pagesIl y a 8 ans
Upverter
HQonline
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-7.44%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.25
Introduction Date2012-10-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
STMicroelectronicsSTM32L151CCU6
STMicroelectronicsSTM32L151CBU6A
Ultra-low-power ARM Cortex-M3 MCU with 128 Kbytes Flash, 32 MHz CPU, USB
STMicroelectronicsSTM32L151CBU6
Descriptions
Descriptions de STMicroelectronics STM32L152CCU6 fournies par ses distributeurs.
MCU 32-Bit STM32 ARM Cortex M3 RISC 256KB Flash 2.5V/3.3V 48-Pin UFQFPN EP Tray
UFQFPN-48(7x7) Microcontroller Units (MCUs/MPUs/SOCs) ROHS
STMICROELECTRONICS STM32L152CCU6 32 Bit Microcontroller, Ultra Low Power, ARM Cortex-M3, 32 MHz, 256 KB, 32 KB, 48 Pins, UFQFN
Mcu, 32Bit, 32Mhz, Ufqfn-48; Product Range:Stm32 Family Stm32L1 Series Microcontrollers; Device Core:Arm Cortex-M3; Data Bus Width:32 Bit; Operating Frequency Max:32Mhz; Program Memory Size:256Kb; No. Of Pins:48Pins; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics STM32L152CCU6