STMicroelectronics SMAJ70A-TR
STMicroelectronics SMAJ70A-TR, Uni-Directional TVS Diode, 400W, 2-Pin DO-214AC
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 2 ans
HQonline
Newark
TME
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+180%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginFrance
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1980-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 1A, 100V V(RRM), Silicon, DO-214AC
Zener Diode, single, Two Terminal,51V V(Z),5%,do-214Ac/Sma |Vishay SMAZ5942B-E3/61
Diodes Inc.SMAZ12-13-F
SMAZ12-13 Series 1 W 12 V 200 mA Surface Mount Zener Diode - DO-214AC
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 1A, 90V V(RRM), Silicon, DO-214AC
STMicroelectronicsSTPS2H100A
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 2A, 100V V(RRM), Silicon, DO-214AC
STMicroelectronicsSTPS1150A
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 1A, 150V V(RRM), Silicon, DO-214AC
Descriptions
Descriptions de STMicroelectronics SMAJ70A-TR fournies par ses distributeurs.
TRANSIL 400W 70V UNIDIRECT SMA; Product Range: TRANSZORB SMAJ Series; TVS Polarity: Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 70V; Clamping Voltage Vc Max: 146V; Diode Case Style: DO-214AC; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Voltage Min: 77.8V; Breakdown Voltage Max: 81.9V; Peak Pulse Power Dissipation: 400W; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (17-Dec-2015); Breakdown Voltage: 77.8V; Diode Type: Unidirectional TVS; Operating Temperature Max: 150°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +150°C; Peak Pulse Current Ippm: 16A; Power Dissipation Pd: 3.3W; Stand-off Voltage: 70V; Termination Type: Surface Mount Device; Time Measured: 50ms
Transil 400W 70V Unidirectional Sma; Rango De Producto:Serie Transil Smaj; Polaridad Tvs:Unidireccional; Tensión Stand-Off Inversa, Vrwm:70V; Estilo De La Carcasa Del Diodo:Do-214Ac; Núm. De Contactos:2; Tensión Disruptiva Max:81.9V |Stmicroelectronics SMAJ70A-TR