STMicroelectronics LD1117ADT12TR
LD1117 Series 1 A 1.2 V Fixed Output Positive Voltage LDO Regulator TO-252
Fiches techniques et documents
Augswan
Datasheet24 pagesIl y a 13 ans
Upverter
Nu Horizons
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.47%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1980-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
STMicroelectronicsLD1117DT12TR
LD1117 Series 1300 mA 1.2 V Fixed SMT Positive Voltage Regulator - TO-252
STMicroelectronicsLD1117DTTR
LDO Regulator Pos 1.25V to 15V 1.3A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R / IC REG LDO ADJ 0.8A DPAK
STMicroelectronicsLD1117DT
5mA Adjustable 1.25V 15V 15V 1.1V@ 100mA,1.15V@ 500mA,1.2V@ 800mA 0.4% 0.2% TO-252 2.4mm
Texas InstrumentsLMS8117ADT-ADJ
LDO Regulator Pos 1.25V to 13.8V 1A 3-Pin(2+Tab) TO-252 Rail
Texas InstrumentsLMS8117ADTX-3.3
1A Low-Dropout Linear Regulator 3-TO-252 0 to 125
Descriptions
Descriptions de STMicroelectronics LD1117ADT12TR fournies par ses distributeurs.
Ldo, Fixed, 1.2V, 1A, 0 To 125Deg C; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:-; Input Voltage Max:10V; No. Of Outputs:1Outputs; Output Voltage - Nom:1.2V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics LD1117ADT12TR
LDO, FIXED, 1.2V, 1.2A, -0 TO 125DEG C; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: -; Input Voltage Max: 10V; Fixed Output Voltage Nom.: 1.2V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 1.2A; Dropout Voltage Vdo: 1.15V; LDO Regulator Case Style: TO-252; No. of Pins: 3Pins; Operating Temperature Min: 0°C; Operating Temperature Max: 125°C; Product Range: 1.2V 1.2A LDO Voltage Regulators; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)