Stackpole Electronics HVCB2512FKC250K
Res Thick Film 2512 250K Ohm 1% 2W ±50ppm/C Pad SMD T/R
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 7 ans
Stackpole Electronics
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.12%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-05-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ2RKF2493X
Res Thick Film 0402 249K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-3EKF2403V
Res Thick Film 0603 240K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-2RKF2433X
Res Thick Film 0402 243K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 270000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 0402 240K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 240K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Stackpole Electronics HVCB2512FKC250K fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 250000ohm, 3000V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2512
HVC 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 250kOhm 2W
RES, HV, 2512, 250 Kohm, 1%, 50 ppm, 2W