Sensata CWD4850P
Solid state relay, 48-660 VAC, zero voltage switching, 4-32 VDC, 50 A, PCB mounting, CWD4850P
Obsolete
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Sensata CWD4850P.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
JRH Electronics
TME
Tendance sur 3 mois:
-21.30%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Sensata /CrydomH12WD4850
Relay Solid State; 32V DC Control; SPST-NO; 660V AC 50A Load
SensataCWD4850
Relay; SSR; Zero-Switching; Cur-Rtg 50A; Ctrl-V 4-32DC; Vol-Rtg 48-660AC; Pnl-Mnt
Sensata /CrydomHD6050
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) DC Solid State Relay 80C 3V 27.9mm 0.002A
Schneider ElectricW6450ASX-1
Relay SSR 20mA 280V AC-IN 50A 480V AC-OUT 4-Pin
Teledyne RelaysSTH48D50
RELAY 24 TO 600 VAC SOLID STATE 50 A 720 A PANEL MOUNT -40 &DEG C
Teledyne RelaysSH48A50
High Industrial Performance Solid-State Relay 10A 265VDC/VAC AC/DC-IN 50A 510VAC AC-OUT
Descriptions
Descriptions de Sensata CWD4850P fournies par ses distributeurs.
Solid State Relay Screw Mount, Zero Crossing SCR, 50 A rms, 32 V
Sensata Crydom CWD4850P SSR Relay Panel Mount IP20 660VAC 50A 4-32VDC
Relay SSR 15mA 32V DC-IN 50A 660V AC-OUT 4-Pin
Solid-State Panel Mount Relay; Control Voltage Type:DC; Load Current RMS Max:50A; Load Current RMS Min:0.15Arms; Peak Surge Current:850A; Load Voltage RMS Max:660VAC; Load Voltage RMS Min:48VAC; Contacts:SPST-NO ;RoHS Compliant: Yes
SSR, 50A, 480VAC; Control Voltage Range:4V DC to 32V DC; Operating Voltage Range:48Vrms to 660Vrms; Load Current:50A; Isolation Voltage:4kV; Control Voltage Type:DC; Relay Terminals:Screw; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Approval Bodies:CSA, VDE, CE; Approval Category:UL Recognised; Blocking Voltage:1200V; Control Current Typ:10mA; Control Voltage DC Max:32V; Control Voltage DC Min:4V; External Depth:58.4mm; External Length / Height:33mm; External Width:45.7mm; I2t:3000s; Insulation Resistance:1000Mohm; Leakage Current:1mA; Load Current Max:50A; Load Current Min:0.15A; Load Current RMS Max:50A; Operating Temperature Max:80°C; Operating Temperature Min:-40°C; Output Type:SCR; RMS Load Current Min:0.15A; RMS Load Voltage Max:660V; RMS Load Voltage Min:48V; Rate of Voltage Change dv / dt:500V/µs; Series:CW48; Surge Current:850A; Terminal Type:Screw Type; Voltage Drop @ Rated Current:1.3V