Panasonic ECQ-E4564KF
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.56Uf, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ECQ-E4564KF.
Newark
Datasheet9 pagesIl y a 10 ans
Datasheet9 pagesIl y a 13 ans
Datasheet9 pagesIl y a 17 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Panasonic SCT
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2001-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECQ-E1564KF
Capacitor Film 0.56uF 100 Volt PET 10% (12 X 5.5 X 10.9mm) Radial 10 mm 105C Bulk
PanasonicECQ-E2564KF
Cap Film 0.56uF 250V PET 10% (18.5 X 5.5 X 13mm) Radial 15mm Bulk
PanasonicECQ-E2564KB
Cap Film 0.56uF 250V PET 10% (12.3 X 6.7 X 11.9mm) Radial 10mm 105°C Bulk
Cornell DubilierDME4P56K-F
CAP FILM 0.56UF 10% 63VDC RADIAL
CAP FILM 0.56UF 5% 63VDC RADIAL
Descriptions
Descriptions de Panasonic ECQ-E4564KF fournies par ses distributeurs.
Capacitor;ECQE,Met Polyester Film Cap,Radial,400VDC,0.56uF,10%,Blk ST
Radial FILM CAPACITOR ECQ-E(F) 400V 0.56muF ±10% 1.024Lx0.256W 26.00mmx6.50mm
Panasonic ECQE4564KF - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Cap Film 0.56uF 400VDC PET 10% 26 X 6.5 X 16mm RDL
Film Chip Capacitor, 400V, 2.2µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
ECQE Series 400 V 0.56 uF ±10% LS=22.5mm Metallized Polyester Capacitor
CAPACITOR POLY FILM, 0.56UF, 400VDC, ±10; CAPACITOR POLY FILM, 0.56UF, 400VDC, ±10%, RAD; Capacitance:0.56µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Voltage Rating:400VDC; Capacitor Case Style:(Not Available); Lead Spacing:10mm
Capacitor Polyester Film, 0.56Uf, 400Vdc, 10%, Radial; Dielectric Type:Metallized Pet; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.56Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage(Ac):200V; Voltage(Dc):400V; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E4564KF.