Panasonic ECA-2CM471
Cap Aluminum 470uF 160V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 1440mA 2000h 85°C Bulk
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ECA-2CM471.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 7 ans
Panasonic
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2023-04-30
LTD Date2023-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
470uF 200V ±20% 1.27A@120Hz Plugin,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUPZ2D471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPZ 200V 470muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUVK2D471MRD
470uF 200V 卤20% 1.3A@120Hz Plugin,D22xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKMH201VNN471MQ30T
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1410mA 2000h 105°C
United Chemi-ConEKMQ201VSN471MP30S
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 1450mA 2000h 105°C
Cornell Dubilier381LQ471M200H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 200V 470muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Descriptions
Descriptions de Panasonic ECA-2CM471 fournies par ses distributeurs.
Panasonic ECA2CM471 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Cap Aluminum 470uF 160V 20% Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 1440mA 2000 hr 85°C Bag
Avnet Japan
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 470uF, 160V, -25 to 85¡C
Panasonic SCT
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470UF 160V ALUM LYTIC RADIAL
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF, 20%, 160V, RADIAL; Capacitance:470µF; Voltage(DC):160V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Series Name:M RoHS Compliant: Yes