Ohmite FC4L64R005FER
Fixed Resistor, Metal Foil, 2W, 0.005ohm, 0.1V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Ohmite FC4L64R005FER.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Datasheet2 pagesIl y a 11 ans
Sager Electronics
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-85.17%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityTLR3A20DR0045FTDG
METAL STRIP SMNT FIXED RESISTOR 2512 CASE 4.5MOHM +/-1% 2W +/-50PPM/DEGC
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.005ohm, 0.0707V, 1% +/-Tol, 95ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Current Sense Thick Film 2512 5m Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJMP4PF5M0U
Res Metal Plate 2512 0.005 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 2512 0.005 Ohm 1% 2W ±110ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.005ohm, 0.1V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Descriptions
Descriptions de Ohmite FC4L64R005FER fournies par ses distributeurs.
Res Metal Foil 1225 0.005 Ohm 1% 2W ±50ppm/C Epoxy Resin Wide Terminal SMD T/R
Wide 2512 (6432Metric) 1225 FIXED RESISTOR FC4L 0.126Lx0.252W 3.20mmx6.40mm 2W 5mOhm ±50ppm/C
Current Sense Resistors - SMD 2W 0.005 ohm 1%
RESISTOR, METAL FOIL, RES 0.005 OHMS, PWR-RTG 2 W, TOL 1%,SMT, KELVIN, CURR-SENSE
RES, CURRENT SENSE, 0.005 OHM, 2W, 1%, FULL REEL; Resistance:5mohm; Product Range:FC4L Series; Resistor Case / Package:2512 [6432 Metric]; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Metal Foil; Qualification:- RoHS Compliant: Yes