Ohmite 13FR025E
Resistor; Wirewound; Res 0.025 Ohms; Pwr-Rtg 3 W; Tol 1%; Axial; Silicone; Cur-Sense | Ohmite 13FR025E
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Ohmite 13FR025E.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 7 ans
Datasheet1 pageIl y a 17 ans
Upverter
Future Electronics
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+4.67%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-02-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
Ohmite13FR025
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.025ohm, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite12FR025E
RESISTOR;WIREWOUND;RES 0.025 OHMS;PWR-RTG 2 W;TOL 1%;AXIAL;SILICONE;CURR-SENSE
Ohmite15FR025E
Axial FIXED RESISTOR 10 0.331Diax0.937L 8.40mmx23.80mm 5W 25mOhm 50ppm/C
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.025ohm, 0.2739V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Ohmite 13FR025E fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR 10 0.205Diax0.571L 5.20mmx14.50mm 3W 25mOhm 50ppm/C
RESISTOR, R025, 1%, 3W; Resistance: 0.025ohm; Product Range: 10 Series; Power Rating: 3W; Resistor Element Material: Wirewound; Resistor Case Style: Axial Leaded; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 50ppm/°C;
Current Sense Resistor, 0.025 Ohm, 3W, 1%; Rango De Producto:Serie 10; Resistencia:0.025Ohm; Potencia Nominal:3W; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tipo De Resistencia:Axial Leaded; Tipo De Elemento Resistivo:Bobinado |Ohmite 13FR025E