Microchip EMC2101-ACZL-TR
Single Fan Controller W/ Internal And External Sensor, I2C/SMBUS8 MSOP 3X3MM T/r
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Microchip EMC2101-ACZL-TR.
Electro Sonic
Datasheet57 pagesIl y a 16 ans
Microchip
SHENGYU ELECTRONICS
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-20.11%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Projected EOL Date2034-03-30
Country of AssemblyThailand
Country of FabricationSingapore
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.0060
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 day ago)
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 1 day ago)
Pièces détachées
MicrochipMIC2025-1YMM
USB Power SW Hi Side/DIST Single 2.7V to 5.5V 0.7A 8-Pin MSOP Tube
1 MHZ, 1.6A SWITCH, 0.65V START-UP SYNC BOOST REGULATOR,INPUT TO OUTPUT BYPASS, ADJUSTABLE
MicrochipMIC2544-1YMM
USB Power SW Hi Side/DIST Single 2.7V to 5.5V 0.1A to 1.5A 8-Pin MSOP Tube
Boost Converter, Sync-Rect, PFM, DC-DC, 600 mA, with True-Cutoff and Ring-Killer
LDO Regulator, 100 mA, 30V, Micropower, with Shutdown Vout: 5.0 or Adj.; 0.5%
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra High Accuracy, Low Iq, 500 mA, V out : 3.3 V
Descriptions
Descriptions de Microchip EMC2101-ACZL-TR fournies par ses distributeurs.
e3 ADC (Sigma Delta) Comparator Fan Control Multiplexer Register Bank Tape & Reel (TR) EMC2101 thermal monitor ±3C(Max) 3.2mm 300muA 3.6V
IC, FAN CONTROLLER, DAC/PWM, MSOP-8; Motor Type: PWM; No. of Outputs: 1Outputs; Output Current: -; Output Voltage: -; Driver Case Style: MSOP; No. of Pins: 8Pins; Supply Voltage Min: 3V; Supply Voltage Max: 3.6V; Operating Tempe