Mean Well LPF-16D-24
LED Driver 16 Watt Single Output Switching Power Supply 24 Volts @ 0.67 Amps with Dimming
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Mean Well LPF-16D-24.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 4 ans
Sager Power Systems
JRH Electronics
Electro Sonic
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-20.53%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions de Mean Well LPF-16D-24 fournies par ses distributeurs.
POWER SUPPLY, AC-DC,24V,0.67A,100-305V IN, ENCLOSED, PFC, LED DRIVER, LPF-16D SERIES
Led Driver, Constant Current, 16.08W Rohs Compliant: Yes |Mean Well LPF-16D-24
LPF-16D-24 MEAN WELL LED AC-DC 16 Watt Class 2 24V/0.67A with Dimming + More!
16 WATT, SINGLE OUTPUT, 13.2-24V@0.67A LED POWER SUPPLY PLASTIC AC-DC POWER SUPPLY
AC-DC LED POWER SUPPLY MODULE, 1 Output, 16.08W, Hybrid
Power Supply; LED; dimming; 16.08W; 24V; 0.67A; 90-305VAC; 127-431VDC; IP30
Mean Well LPF-16D-24 LED driver 24V 0.8A dimmable PFC IP30 surge protection
LED Power Supplies 16.08W 24V 0.67A Dimming LED PS
24V 0.67A LED Driver, Dimmable IP30, Class II, Class 2, PFC Plastic Case
100 - 277Vac, 16.08W, 670mA, 13.2-24V, [0-10V, PWM...], IP30 LED Driver
LED DRVR Module 1-CH PWM IP30 24V 0.67A
SPS IP30 16,08W 24V/0,80A CV+CC Dimmable
LED Driver (CC, CV) 16W 0.67A Linear (13.2-24Vdc) 90-305Vac PFC PWM, Resistance, 1-10V Dimming IP30 Plastic Enclosure
LED Driver 16W 670mA 13.2 ... 24V IP30
LED DRVR CC AC/DC 13.2-24V 670MA