Littelfuse 16R250GPR
16R Series - 16V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC, 2.5A
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Littelfuse 16R250GPR.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 11 ans
element14 APAC
Littelfuse SCT
Fuses Unlimited
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-06-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Littelfuse16R250GU
POLY-FUSE RESETTABLE PTC PTC Resettable Fuse, 16V, 0.022ohm, Through Hole Mount
TE ConnectivityVTP210GF
PTC Resettable Fuse 2.1A(hold) 4.7A(trip) 16VDC 100A 1.5W 5s 0.018Ohm SMD Solder Pad 11.5 X 5.3 X 0.8mm Bag
Littelfuse1812L260/12MR
PTC Resettable Fuse 2.6A(hold) 5A(trip) 12VDC 100A 0.8W 5s 0.015Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R
TE ConnectivityMINISMDC260F/13.2-2
PTC Resettable Fuse 2.6A(hold) 5A(trip) 13.2VDC 100A 1.2W 5s 0.015Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R Automotive
Bel Fuse0ZCG0260BF2B
PTC Resettable Fuse 2.6A(hold) 5A(trip) 16VDC 100A 1.3W 5s 0.015Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R Automotive
TE ConnectivitySRP175F
PTC Resettable Fuse 1.75A(hold) 3.8A(trip) 15VDC 100A 1.5W 5s 0.05Ohm SMD Solder Pad 12.1 X 5.2 X 1mm
Descriptions
Descriptions de Littelfuse 16R250GPR fournies par ses distributeurs.
Littelfuse SCT
PTC Resettable Fuse, 0.022ohm, Through Hole Mount
FUSE, PTC RESET, 16V, 2.5A, RADIAL; Hold
PTC 16V POLYFUSE AMMO RADIAL LEADS 2.50A
Fuse, Ptc Reset, 16V, 2.5A, Radial; Product Range:polyfuse 16R Series; Voltage Rating:16Vdc; Holding Current:2.5A; Tripping Current:4.7A; Time To Trip:5S; Fuse Shape:rectangular; Current Rating Max:100A; Lead Spacing:5.1Mm Rohs Compliant: Yes