Kingbright SC18-11EWA
Kingbright SC18-11EWA 45mm High Efficiency Red LED Display Cathode
Production
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Rapid ElectronicsSC18-11EWA621
10h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Kingbright SC18-11EWA.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Datasheet5 pagesIl y a 18 ans
TME
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-54.55%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date1996-12-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Kingbright SC18-11EWA fournies par ses distributeurs.
7 Seg Numeric LED Display, High Efficiency Red Orange, 44.5mm
1.8" RED LED DISPLAY, RoHS
Kingbright SCT
LED Displays & Accessories
DISPLAY 45MM RED 625NM
LED DISPLAY, 1.75", HE-RED, CC; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; External Depth:11mm; External Length / Height:56mm; Width, External:38mm; Background Colour:Grey; Character Size:44.5mm; Character Type:8.; Common Connection:Cathode; Current, If Luminous Intensity:10mA; Current, If Max:20mA; Forward Current:20mA; LED Colour:HE Red; Lead Spacing:2.54mm; Max Luminous Intensity per Segment, @ If:21mcd; Min Luminous Intensity per Segment, @ If:3.6mcd; No. of Characters:1; Row Pitch:48.26mm; Voltage, PIV Max:5V; Voltage, Vf Max:2V; Voltage, Vf Typ:2V