Amphenol Communications Solutions 69830-020LF
Conn IDC Connector RCP 20 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Quickie® Tube
IHS
Datasheet1 pageIl y a 21 ans
Factory Futures
RS (Formerly Allied Electronics)
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PCB Receptacle, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 20 Contacts, Through Hole Mount Right Angle
PCB Receptacle, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 14 Contacts, Through Hole Mount Right Angle
Conn IDC Connector RCP 20 POS 1.27mm Solder RA Thru-Hole Picoflex® Tube
Harwin M20-7831042 Female DIL Throughboard Connector 10+10 Pos Vertical
PCB Receptacle, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 20 Contacts, Through Hole Mount, SSW Series
2.54mm (0.1) Pitch DIL Horizontal PC Tail Socket Assembly, selective gold + tin, 8+8 contacts"
Descriptions
Descriptions de Amphenol Communications Solutions 69830-020LF fournies par ses distributeurs.
Quickie® DIL PCB, 2.54mm(0.100in), Through Hole, Straight, Double Row, 20 positions
Board Connector, 20 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Blue Insulator, Receptacle
CONNECTOR, HEADER, 20POS, 2ROW, 2.54MM; Pitch Spacing: 2.54mm; No. of Contacts: 20Contacts; Gender: Header; Product Range: Quickie 69830 Series; Contact Termination Type: IDC / IDT; No. of Rows: 2Rows; Contact Plating: Tin Plat