MaxLinear XR16V554IV80-F
XR16V554 Series 4 Mbps 3.6 V SMT Quad UART With 16-Byte FIFO - LQFP-80
Obsolete
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour MaxLinear XR16V554IV80-F.
IHS
Datasheet43 pagesIl y a 18 ans
element14 APAC
Future Electronics
element14
iiiC
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de MaxLinear XR16V554IV80-F fournies par ses distributeurs.
UART 4-CH 16byte FIFO 2.5V/3.3V 80-Pin LQFP
UART Interface IC 2.25V-3.6V 16B FIFO temp -45 to 85C;UART
Serial I/O Controller, 4 Channel(s), 0.5MBps, CMOS, PQFP80
QUAD UART, 4MBPS, 3.6V, 80-LQFP
IC, UART, QUAD, 16B FIFO, 80LQFP; No. of Channels:4 Channel; Data Rate:4Mbps; Supply Voltage Min:2.25V; Supply Voltage Max:3.6V; Interface Case Style:LQFP; No. of Pins:80Pins; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Product Range:-; Automotive Qualification Standard:-; RoHS Phthalates Compliant:To Be Advised; MSL:MSL 3 - 168 hours; No. of Channels:4Channels; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Supply Voltage Range:2.25V to 3.6V; Termination Type:Surface Mount Device