Eaton SD20-100-R
Inductor Power Shielded Drum Core 9.61uH/10uH 20% 100KHz Ferrite 1.53A 110mOhm DCR 2020 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton SD20-100-R.
element14 APAC
Datasheet9 pagesIl y a 9 ans
IHS
Master Electronics
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+47.24%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.6A 0.1272Ohm DCR 2020 T/R
TAIYO YUDENNR6028T100M
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A 0.0845Ohm DCR 2424 T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A 6028 T/R
Wurth Elektronik74404052100
FIXED IND 10UH 1.6A 109 MOHM SMD
TAIYO YUDENNRS5030T100MMGJV
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.7A 0.091Ohm DCR Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Eaton SD20-100-R fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
SD Series 10 uH ±20 % Tolerance 903 mA Shielded SMT Low Profile Power Inductor
INDUCTOR, 10UH, 1.53A, 20%, POWER; Inductance:10µH; RMS Current (Irms):1.53A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):903mA; Product Range:SD Series; Power Inductor Case:5.2mm x 5.2mm x 2mm; DC Resistan