Eaton SD10-1R0-R
Inductor Power Shielded Drum Core 1.119uH/1uH 20% 100KHz Ferrite 1.93A 0.0448Ohm DCR 2020 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton SD10-1R0-R.
Master Electronics
Datasheet9 pagesIl y a 9 ans
Datasheet9 pagesIl y a 9 ans
IHS
Sager Electronics
Newark
DigiKey
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 6Q-Factor Ferrite 2.2A 0.042Ohm DCR 1515 T/R
Wurth Elektronik74404032010
FIXED IND 1UH 2.2A 33 MOHM SMD / 1 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.2 A 33mOhm Nonstandard
Wurth Elektronik74438323010
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Iron Alloy-Core, SMD, 1008
WE-LQS SMT Semi-Shielded Power Inductor
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3030/1212
Ind Power Chip Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Ferrite 2.05A 1212 Embossed T/R
Descriptions
Descriptions de Eaton SD10-1R0-R fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
SD Series 1 uH ±20 % Tolerance 1.93 A Shielded SMT Low Profile Power Inductor
100KHz 2.25A 1.93A 1¦ÌH 44.8m¦¸ ¡À20% 2020 , 5.2mm*5.2mm*1mm
INDUCTOR POWER SHIELD 1.0UH SMD
IND, SHLD DRM COR,1UH,2.25A SMT
Inductor, Shielded, 1Uh, 2.25A, Smd, Full Reel; Inductance:1Μh; Rms Current (Irms):1.93A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.25A; Product Range:Sd Series; Dc Resistance Max:-; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Eaton Coiltronics SD10-1R0-R