Eaton DRQ127-3R3-R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.831uH/11.32uH 20% 100KHz Ferrite 10.4A/5.23A 5.67mOhm/22.9mOhm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton DRQ127-3R3-R.
Newark
Datasheet10 pagesIl y a 9 ans
Electro Sonic
Tendance sur 3 mois:
+15.02%
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Iron 12A 0.012Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 11A 0.0118Ohm DCR 4040 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 12A 0.0135Ohm DCR Automotive T/R
Wurth Elektronik7443310330
POWER-CHOKE WE-HCC 1210 (Iron Powder) | FIXED IND 3.3UH 13A 6 MOHM SMD
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Metal 13A 0.0063Ohm DCR 5150 Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Eaton DRQ127-3R3-R fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 4 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Inductor, Coupled, 3.3 uH, 5.67 Milliohm, 10.4 A, 12.5mm x 12.5mm x 8mm
Power Inductor, 3.3Uh, 10.4A, 20%; Product Range:Drq Series; Inductance, Parallel:2.831Μh; Rms Current, Parallel:10.4A; Saturation Current, Parallel:21.5A; Dc Resistance Max, Parallel:0.00567Ohm; Turns Ratio:1:1; Product Width:12.5Mmrohs Compliant: Yes |Eaton Coiltronics DRQ127-3R3-R
* 125oC maximum total temperature operation* Dual winding inductors that can be used as either a single inductor, or in coupled inductor/transformerapplications (1:1 turns ratio) * Four sizes of shielded drum core inductors* Windings can be connected in series or parallel, offering a broad range of inductance and current ratings* Peak current ratings from 0.13 Amps to 56 Amps * RMS current ratings from 0.128 Amps to 17.9 Amps* Inductance ratings from 0.33uH to 4.02mH * Surface Mount* 200 VAC Isolation between windings * Ferrite core material Applications * As a transformer: SEPIC, flyback* As an inductor: Buck, boost, coupled inductor * DC/DC converters* VRM inductor for CPU and DDR power supplies * Input and output filter chokes Environmental Data * Storage temperature: -40oC to +125oC* Operating temperature: -40oC to +125oC (Range is application specific).* Solder re flow temperature: 260oC max. for 10 seconds max.