Eaton DRQ127-1R0-R
Ind Power Shielded Wirewound 0.821uH/3.284uH 20% 100KHz Ferrite 15.5A/7.74A T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton DRQ127-1R0-R.
Master Electronics
Datasheet10 pagesIl y a 9 ans
Datasheet12 pagesIl y a 12 ans
Datasheet10 pagesIl y a 9 ans
IHS
Sager Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-69.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-09-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ind Power Shielded Wirewound 1uH ±20% 100kHz 10 Q-Factor Carbonyl Powder 15A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 18A 6.18mOhm DCR Embossed Plastic T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Wurth Elektronik744316100
FIXED IND 1UH 11.5A 4.75MOHM SMD / 1 µH Shielded Wirewound Inductor 11.5 A 4.75mOhm 2-SMD
Wurth Elektronik74437358010
WE-LHMI SERIES, SHIELDED WIRE-WOUND SMD INDUCTOR WITH IRON CORE, 1 UH
Descriptions
Descriptions de Eaton DRQ127-1R0-R fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 4 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Inductor, Coupled, 1 uH, 2.61 Milliohm, 15.5 A, 12.5mm x 12.5mm x 8mm
821nH,3.284¦ÌH 100KHz 10.4m¦¸ 40A 15.5A ¡À20% , 12.5mm*12.5mm*8mm
Coupled Inductors 1.0uH 40A 0.0026ohms
* 125oC maximum total temperature operation* Dual winding inductors that can be used as either a single inductor, or in coupled inductor/transformerapplications (1:1 turns ratio) * Four sizes of shielded drum core inductors* Windings can be connected in series or parallel, offering a broad range of inductance and current ratings* Peak current ratings from 0.13 Amps to 56 Amps * RMS current ratings from 0.128 Amps to 17.9 Amps* Inductance ratings from 0.33uH to 4.02mH * Surface Mount* 200 VAC Isolation between windings * Ferrite core material Applications * As a transformer: SEPIC, flyback* As an inductor: Buck, boost, coupled inductor * DC/DC converters* VRM inductor for CPU and DDR power supplies * Input and output filter chokes Environmental Data * Storage temperature: -40oC to +125oC* Operating temperature: -40oC to +125oC (Range is application specific).* Solder re flow temperature: 260oC max. for 10 seconds max.