E-Switch PV2H240BB
Switch Push Button OFF (ON) SPST Round Button 2A 36VDC Momentary Contact Solder Panel Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour E-Switch PV2H240BB.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
New Yorker Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+94.23%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.31
Introduction Date2012-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
E-SwitchPV2S240NN
PUSHBUTTON SWITCH, SPST-NO, OFF-(ON),DOMED ACTUATOR,2A, 48VDC, SOLDER, PV2 SERIES
E-SwitchPV5H24018
PV5 Series 36 V 2A SPST-NO Anti-Vandal Illuminated Panel Mount Pushbutton Switch
E-SwitchPV5H24019
PUSHBUTTON SWITCH, PV5,IP65,SPST-NO, OFF-(ON),RAISED RED ACTUATOR,2A,36VDC, SOLDER
APEM1213C2
APEM 1213C2 Pushbutton Switch, SPST-NO, Off-(On), 125 V, 12 V, 3 A, Quick Connect, Solder
APEM1212C2
APEM 1212C2 Pushbutton Switch, SPST-NC, Off-(On), 250 V, 24 V, 3 A, Solder
NKK SwitchesSB4011NCM
Pushbutton Switch SPST N.C. On-Off (maintained/momentary) 250VAC 3A/125Vac 2A/250V Black
Descriptions
Descriptions de E-Switch PV2H240BB fournies par ses distributeurs.
PUSHBUTTON SWITCH, SPST-NO, OFF-(ON),HIGH ACTUATOR, 2A,48VDC, SLDR, PV2 SERIES
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 48V
Anti-Vandal Sw, Spst-No Dm, 2A/48V; Product Range:Pv2 Series; Panel Cutout Diameter:16Mm; Contact Configuration:Spst-No Dm; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Round Raised Flat; Actuator/Cap Colour:Natural Rohs Compliant: Yes |E-Switch PV2H240BB