Coilcraft 1812CS-822XGLC
General Purpose Inductor, 8.2uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1812
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 1812CS-822XGLC.
Coilcraft Direct
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-29.47%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ind Chip Unshielded Wirewound 8.2uH 2% 7.9MHz 20Q-Factor Ceramic 150mA 1008 T/R
General Purpose Inductor, 8.2uH, 2%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 8.2uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Ind Chip Unshielded Wirewound 8.2uH 2% 7.9MHz 23Q-Factor Ferrite 330mA 1008 T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 1812CS-822XGLC fournies par ses distributeurs.
Fixed Inductors 1812CS AEC-Q200 8.2 uH 2 % 0.2 A
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 8.2UH, 2%, 80MHZ, RF, SMD; Inductance: 8.2µH; Product Range: 1812CS Series; DC Current Rating: 200mA; High Frequency Inductor Case: 1812 [4532 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 7ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 80MHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Inductor Case Style: 1812 [4532 Metric]