Broadcom ASMT-BG20-AS000
LED GREEN CLEAR SMD / Green 569nm LED Indication - Discrete 2V 1209 (3224 Metric)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Broadcom ASMT-BG20-AS000.
Datasheet6 pagesIl y a 17 ans
TME
Avago
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-8.42%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2007-10-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Single Color LED, Ultra Super Green, Clear, T-3/4, 1.8mm
CREE - C503B-GAN-CB0F0791 - LED, Green, Through Hole, T-1 3/4 (5mm), 20 mA, 3.2 V, 535 nm
LED; Green; 100mcd; 0.126In.Dia.; T-1; 30deg; 565nm; 150mA; 2.2V Vf; 5V Vr; 105
SSL-LXA228GC-TR11, QUASARBRITE SERIES GREEN LED, 565 NM, ROUND LENS SMD PACKAGE
LED Uni-Color Green 2-Pin Chip 1208(3020Metric) T/R
Single Color LED, Green, Colorless Clear, 2.4mm
Descriptions
Descriptions de Broadcom ASMT-BG20-AS000 fournies par ses distributeurs.
Single Color LED, Green, Untinted Nondiffused, 1.8mm
LED Uni-Color Green 565nm 2-Pin SMD T/R
Broadcom LED, 3224 (1209), 569 nm, 3.2 x 2.4 x 2.4mm
LED, Green, SMD, 2.2mm, 20 mA, 2 V, 569 nm
LED, SMD, GREEN, 0.65CD, 569NM
LAMP PCB POLYLED GREEN 1209 SMD
LED, SMD, GREEN; Bulb Size:2.2mm; LED Colour:Green; Luminous Intensity:650mcd; Viewing Angle:15°; Forward Current If:20mA; Forward Voltage:2V; LED Mounting:SMD; Lens Shape:Round; Wavelength Typ:569nm; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Dominant Wavelength:590nm; Dominant Wavelength Typ:569nm; Forward Current If Max:20mA; Forward Voltage VF Max:2V; LED / Lamp Size:2.2mm; LED Type:Standard; Luminous Intensity Typ:650mcd; Mounting Type:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Opto Case Style:SMD; Peak Wavelength:565nm; Reverse Protection Voltage:5V; Termination Type:SMD; Voltage Vf Typ:2V