Bourns WS2M68R0J
Res Wirewound 68 Ohm 5% 2W ±200ppm/°C Conformal Axial Through Hole Ammo Pack
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns WS2M68R0J.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Datasheet3 pagesIl y a 11 ans
Farnell
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-83.99%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2015-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsRSF2JT68R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT68R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF12JB68R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 0.5W, 68ohm, 250V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 68ohm, 250V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1879352-7
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1623795-8
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Bourns WS2M68R0J fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 68ohm, 11.6619V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Wirewound Resistors 68Ω 2W ±200ppm/℃ ±5% Plugin,D5xL11.5mm Through Hole Resistors ROHS
RESISTOR, WIREWOUND, RES 68 OHMS, PWR-RTG 2W, TOL 5%, AXIAL, AMMO PACK
Resistor, Ceramic, 68R, 5%, Axial; Resistance:68Ohm; Product Range:Ws Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. WS2M68R0J