Bourns MF-SM250-2
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 15V 100A 1.9W 25s 0.024Ohm SMD Solder
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns MF-SM250-2.
Newark
Datasheet7 pagesIl y a 4 ans
Datasheet4 pagesIl y a 17 ans
Datasheet4 pagesIl y a 10 ans
Electro Sonic
JRH Electronics
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.31%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1998-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityRUEF250-2
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 30V 100A 1.2W 10.3s 0.02Ohm Radial 11.4 X 3 X 18.3mm T/R
TE ConnectivityRUEF250U-2
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 30V 100A 1.2W 10.3s 0.02Ohm Radial 11.4 X 3 X 18.3mm
TE ConnectivityRUEF250-AP
Ptc Resettable Fuse 100A 30V Ammo Pack/Circuit Protection |Raychem Te Connectivity RUEF250-AP
LittelfuseRF2778-000
Resettable Fuses - PPTC RUEF RADIAL RESETTABLE FUSE
LittelfuseRF2762-000
PTC Resettable Fuse, 0.07ohm, Through Hole Mount
30V 2.5A 100A -40¡Í~+85¡Í 5A 20m´Î 10.3s 70m´Î Radial Leaded Resettable Fuses ROHS
Descriptions
Descriptions de Bourns MF-SM250-2 fournies par ses distributeurs.
PTC fuse, self-resetting, SMD, 15 V (DC), 100 A, 5 A (trip), 2.5 A (hold), MF-SM250-2
SMD Resettable Fuse, PPTC, 3425 (8763 Metric), MF-SM, 15 V, 2.5 A, 5 A, 25 s
FUSE, RESETTABLE, 0.25A, 0.374X0.264X0.125", SMT, 15VDC, DCR 0.024 OHMS, PCB
SMD Resettable Fuses 15Volts 100Amps Hold 2.5A Trip 5A
PTC Resettable Fuse, 0.024ohm, Surface Mount
PTC Resettable Fuse 100A 15V T/R
Avnet Japan
FUSE, RESET PTC, 15V, 2.5A, SMD, REEL; Thermistor Mounting: SMD; Product Range: MF-SM Series; Holding Current: 2.5A; Tripping Current: 5A; Voltage Rating: 15V; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 85°C;
Fuse, Resettable Ptc, 15V, 2.5A, Smd, Full Reel; Pptc Case Style:3425 (8763 Metric); Product Range:Mf-Sm Series; Voltage Rating:15Vdc; Holding Current:2.5A; Trip Current:5A; Time To Trip:25S; Current Rating Max:100A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. MF-SM250-2.